Sukces Akcji! 
Zebraliśmy 105.000 zł czyli całą potrzebna kwotę na respirator dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu.
Jesteśmy wdzięczni ludziom o wielkich sercach, którzy włączyli się w zbiórkę. Bóg zapłać!

Od 8 kwietnia do pięciu oddziałów Caritas na terenie województwa kujawsko-pomorskiego dociera zaopatrzenie żywnościowe, przeznaczone na wsparcie osobom najbardziej potrzebującym w czasie pandemii koronawirusa. Teraz żywność przekazywana jest oddziałom Caritas w Toruniu, Bydgoszczy, Włocławku, Pelpinie i Gnieźnie.

Wcześniej Krajowa Spółka Cukrowa S.A. przekazała prawie milion złotych na szpitale, a teraz ponadto dostarcza potrzebującym żywność o wartości ponad pół miliona zł. Wśród podmiotów włączających się w te działania są także: Przedsiębiorstwo Zbożowo-Młynarskie „Młyny Stoisław”, lubelska Fabryka Cukierków „Pszczółka” oraz Zakład „Polskie Przetwory” we Włocławku.

„W imieniu Caritas Diecezji Toruńskiej oraz naszych podopiecznych składam najserdeczniejsze podziękowania za okazaną wrażliwość i solidarność społeczną poprzez przekazaną darowiznę środków żywności. Pomagając materialnie ludziom, którzy przeżywają nie tylko problemy materialne, ale także stres i traumę z powodu szerzącej się pandemii, wspólnie dajemy im nadzieję i siły do stawiania czoła wyzwaniom codzienności – podsumowuje Dyrektor Caritas Diecezji Toruńskiej, ks. prałat Daniel Adamowicz”

Darczyńcy

Partnerzy

© 2023 Caritas Diecezji Toruńskiej