Ogólnopolska akcja Wigilia Caritas

W tym roku Caritas diecezjalne po raz kolejny zorganizują spotkania wigilijne dla ubogich, bezdomnych, samotnych. Przygotowane zostaną stoły z poczęstunkiem, a także paczki świąteczne.

Idea akcji od lat pozostaje niezmienna – chodzi o to, aby nikt nie czuł się samotny i zapomniany. Jest to szczególnie ważne w okresie Bożego Narodzenia, świąt kojarzących się z ciepłem rodzinnego domu, obecnością najbliższych, prezentami, zastawionym stołem, ale także gotowością do dzielenia się z potrzebującymi.

Kluczowe wsparcie

Do przygotowania wszystkich wigilijnych dań zostaną wykorzystane m.in. 3 tony kapusty kiszonej, 6,5 tony smażonego karpia i 7500 tys. litrów czerwonego barszczu. Gotowe potrawy staną na obrusach o łącznej długości 16,7 km!

Produkty z których, zostaną przygotowane wieczerze, dostarczy właściciel marki Selgros Cash & Carry, który od początku wspiera ogólnopolską Wigilię Caritas.

Pierwsza wieczerza z potrzebującymi odbyła się 14.12 br. w sali kościoła pw. Maksymiliana Kolbego w Toruniu, w której do stołu zasiadło ok 250 osób. 

Wśród zaproszonych gości znajdował się m.in. Biskup diecezji toruńskiej ks. Wiesław Śmigiel oraz Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego - Piotr Całbecki, którzy wręczyli również 3 wyróżnienia Cor Bonum za ponad 25 letnie zaangażowanie na rzecz działalności Caritas.

W diecezji toruńskiej łącznie zasiądzie do wigilijnego stołu ok 1000 osób potrzebujących, a lokalizacje danych wydarzeń będą m.in w Toruniu, Grudziądzu, Działdowie, Brodnicy oraz w Przysieku.