JESTEM WIDOCZNY, JESTEM BEZPIECZNY - 15 EDYCJA
 
To już 15 lat, kiedy akcja pt.: Jestem widoczny, jestem bezpieczny” została przeprowadzona w Ośrodku Szkoleniowym Caritas w Przysieku w dniach 18-22.09.2023.
 
Akcja skierowana jest do najmłodszych dzieci, które zaczęły swoją drogę edukacyjną w Przedszkolach i Szkołach Podstawowych czyli przede wszystkim do dzieci w klasach 0-3.
W tym roku w Ośrodku Szkoleniowym Caritas w Przysieku wiedzę o poruszaniu się ruchu drogowym oraz o zachowaniu bezpieczeństwa w przypadku pożaru zaczerpnęło ok 500 dzieci.
Do zajęć zgłosiło się, 13 różnych szkół, które przyjeżdżały do ośrodka z całej diecezji, a także z diecezji sąsiednich.
Zajęcia prowadzone były przez funkcjonariuszy Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej oraz przedstawiciela Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Toruniu.
Każdy uczestnik otrzymał kamizelki i opaski odblaskowe, które zakupione zostały ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, a także gadżety i słodkie upominki przygotowane przez Caritas Diecezji Toruńskiej
 
Bardzo dziękujemy Urzędowi Marszałkowskiemu, Komendantom służb mundurowych, dyrektorowi Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, funkcjonariuszom służb mundurowych oraz opiekunom klas, za chęć oraz zaangażowanie w coroczną akcję Caritas Diecezji Toruńskiej.
 
To dzięki zaangażowaniu, akcja cieszy się popularnością, a my co roku mamy chęć ją realizować.
 
Do zobaczenia w przyszłym roku!