To nie pierwszy raz kiedy to Krajowa Grupa Spożywcza S.A. wyciąga do nas pomocną dłoń. 

To dla Caritas Diecezji Toruńskiej szansa, aby przed świętami Bożego Narodzenia móc przekazać paczki żywnościowe najuboższym oraz potrzebującym uchodźcom z Ukrainy.

W dniu dzisiejszym do magazynu centralnego Caritas w Przysieku doszło do przekazania darów o wartości 150 000 zł. Są to artykuły spożywcze pierwszej potrzeby: cukier, wyroby zbożowe, konserwy, warzywa czy owoce - wymienia ks. Daniel Adamowicz, dyrektor Caritas Diecezji Toruńskiej.

Dzięki towarowi, pomoc trafi do 160 uchodźców z Ukrainy, którzy przebywają w naszym ośrodku w Przysieku i do około 10 tysięcy innych potrzebujących w naszym regionie. 

Caritas Diecezji Toruńskiej jeszcze przed świętami zamierza przekazać już dwudziesty transport z darami. Wśród artykułów, które wywiezione zostaną za wschodnią granicę, będą także piece typu koza.

Ta pomoc jest możliwa dzięki firmom z którymi współpracujemy od wielu lat: Krajowa Grupa Spożywcza, CPP Nestle-Pacific, Bonduelle Polska, Selgros, ale także mieszkańcom naszej diecezji wspierających nas setkami tysięcy złotych darowizn.

Czyńmy wspólnie dobro! Razem możemy naprawdę wiele!