Ośrodek Wsparcia Caritas Diecezji Toruńskiej w Chełmnie dostarczy do Gminy Czernikowo w ramach Programu POPŻ artykuły spożywcze zgodnie ze złożonym zapotrzebowaniem – aktualną listą beneficjentów. Żywność zostanie dostarczona w terminie i  miejscu ustalonym przez pracownika Caritas z wyznaczonymi pracownikami Ośrodka Pomocy. O terminie i sposobie dostarczania żywności do beneficjentów informować będą bezpośrednio pracownicy Gmin.  

Dystrybucja żywności w Czernikowie

Transport żywności dla  podopiecznych z Gminy Czernikowo, zaplanowany jest na                 08 czerwca 2020 r., o terminie dostarczania żywności informować będą pracownicy Gminy.

W ramach 1 paczki/os. beneficjenci projektu otrzymają:

Artykuły warzywne i owocowe

powidła śliwkowe – 0,6 kg – 2 sł.

sok jabłkowy 1 l – 1 kart.

Buraczki wiórki – 0,70 kg – 2 sł

Koncentrat pomidorowy – 0,64 kg – 4 szt.

Artykuły skrobiowe

makaron jajeczny 1,0 kg – 2 p.

ryż biały – 1,00 kg – 1 p.

kasza gryczana 0,5 kg – 1 p.

Artykuły mleczne

mleko UHT - 2 l – 2 kart.

ser podpuszczkowy dojrzewający - 1,2 kg – 3 kost.

Artykuły mięsne

szynka drobiowa – 0,60 kg – 2 p.

Cukier

cukier biały 1 kg – 1 p.

Tłuszcze

olej rzepakowy – 1 l – 1 but.

Dania gotowe

Gołąbki w sosie pomidorowym – 1,70 kg – 2 szt.

Ośrodek Pomocy Społecznej otrzymał drogą elektroniczną zestawienie z podział artykułów spożywczych zgodna z ilością osób w rodzinie.

Jednocześnie informuje, że zgodnie z wdrożonymi wytycznymi w związku z panująca epidemią beneficjenci żywności nie będą podpisywać list potwierdzających odbiór żywności – załącznik nr 2 do wytycznych. W celu zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa listy podpisywać będzie osoba dostarczająca żywność, m.in.  wyznaczony pracownik gminy, pracownik socjalnym lub wyznaczona osoba służb wspierających.

Z góry dziękujemy wszystkim pracownikom socjalnym, pracownikom gmin, służbom oraz wolontariuszom za zaangażowaniem i  współpracę w wniesienie pomocy osobom najbardziej potrzebującym w tak trudnym dla nas Wszystkich czasie.

W razie pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji

Tel. Kontaktowy 668-122-962

Tel. Kontaktowy 056 674 44 03

Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ewa Hodana