11 LUTEGO - ŚWIATOWY DZIEN CHOREGO

W Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu odbyła się Msza Święta poświęcona osobom chorym. W modlitwie uczestniczyli również  przedstawiciele służb zdrowia oraz wolontariusze Caritas Diecezji Toruńskiej, wręczający wszystkim obrazki upamiętniające święto chorych.

Wyjątkowo w tym roku, wolontariuszami zostały również dziewczyny z Ukrainy, które przybyły do Polski w związku z działaniami wojennymi na Ukrainie.

Mszy świętej przewodniczył dyrektor Caritas Diecezji Toruńskiej - ks. prał. Daniel Adamowicz, natomiast homilię wygłosił proboszcz parafii Św. Józefa , o. Wojciech Zagrodzki.

Chorym został udzielony sakrament namaszczenia, a na zakończenie Eucharystii odbyła się modlitwa przy Najświętszym Sakramencie , z którym o. Zagrodzki przeszedł pośród chorych.