DZIEŃ DOBRA - NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - "MIEJSCE, KTÓRE JEST DOMEM"

 

Niedziela Bożego Miłosierdzia to niezwykły dzień, w którym akcentujemy, jak miłosierny dla nas jest Bóg Ojciec. Zanurzeni w Jego miłosierdziu, chcemy działać na rzecz drugiego człowieka. Chcemy otwierać się na siebie nawzajem, bo miłosierdzie Boże nie ma granic.

 

W całej Polsce zorganizowane zostaną pikniki, festyny, warsztaty, pokazy, biegi, koncerty, kiermasze i wszelkie inne aktywności, które sprawią radość zarówno wolontariuszom, jak i tym, którzy na wydarzenie przyjdą i wezmą w nim udział. Pomocą służyć będą Karty Wydarzeń, które podpowiedzą, co i jak zorganizować. Najlepiej byłoby, gdyby wszystkie wydarzenia odbyły się w niedzielę.
Dopuszczamy
także możliwość zorganizowania wydarzeń w piątek i sobotę poprzedzajace Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Oprócz wydarzeń organizowanych przez zespoły z całej Polski, w kilkunastu diecezjach zorganizowane zostaną Wydarzenia Wiodące, czyli wydarzenie tworzone na większą skalę.

 

W Caritas Diecezji Toruńskiej przy pomocy wolontariuszy zostaną organizowane różne kiermasze, pikniki, występy oraz zbiórki pieniężne przy wybranych parafiach.

W zbiórkach uczestniczyć będą wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas.

Zebrane ofiary przeznaczone będą na wsparcie działania Świetlic Środowiskowych oraz Ognisk Wychowawczych dla dzieci w Caritas Diecezji Toruńskiej.

WŁĄCZMY WSZYSTKIE SERCA DO AKCJI !