Do Ośrodka Szkoleniowego Caritas w Przysieku trafiła fala uchodźców z Ukrainy. Na tę chwilę gościmy 32 osoby (głównie matki z dziećmi).

Caritas Diecezji Toruńskiej nie pozostaje obojętna na ludzkie potrzeby, dlatego od pierwszych chwil wybuchu wojny, Caritas włączyła się w pomoc.

Zorganizowane zostały zbiórki żywności, odzieży oraz artykułów przemysłowych - nie lada wyzwaniem było segregowanie tych wszystkich rzeczy, jednakże, było to najbardziej satysfakcjonujące zmęczenie!

Uruchomiliśmy pomoc żywieniową, dla innych ośrodków, które przyjęły uchodźców. Każdego dnia wydajemy setki ciepłych posiłków w instytucjach na terenie całej diecezji.

Zapewniliśmy ręce do pomocy oraz zorganizowaliśmy sprzęt medyczny przy niepełnosprawnych dzieciach, które ulokowane zostały w placówce na Skłodowskiej Curie w Toruniu.

Od czasu wybuchy wojny na Ukrainie bardzo mocno angażujemy się w pomoc.

Dzieciom została przygotowana bawialnia, udostępniliśmy boisko, a także słuchamy naszych gości poprzez wspólne rozmowy. Znając ich potrzeby - ewentualne choroby, będziemy wiedzieć jakim wsparciem możemy ich obdarzyć. Dzięki temu zdobiliśmy zaufanie i daliśmy poczucie bezpiecznego pobytu.

Widząc wdzięczność tych osób dostajemy jeszcze więcej sił do działania!

Dzięki Państwu i Państwa pomocy mogliśmy działać na taką skalę!

Dziękujemy!!

Caritas Diecezji Toruńskiej