INFORMACJE O ZBIÓRCE W KOŚCIOŁACH 

POMOC DLA UKRAINY

 

W nawiązaniu do apelu Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, aby zarówno w najbliższą niedzielę 27 lutego, jak i w Środę Popielcową, po każdej Mszy Świętej zorganizować zbiórkę ofiar do puszek, które - za pośrednictwem Caritas Polska- mają zostać przekazane na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.

Środki zostaną przeznaczone na zapewnienie konkretnej pomocy finansowej i materialnej dla poszkodowaych przebywających na terenie Ukrainy: zakup koców, śpiworów, materaców, kuchni polowych, żywności, środków medycznych.

Caritas włącza się również w pomoc uchodźcom, którzy potencjalnie przybędą do Polski. Struktury Caritas we współpracy z administracją państwową zadeklarowały udostępnienie około 2 tys. miejsc noclegowych. W miarę potrzeb wsparcie będzie też udzielane w jadłodajniach Caritas na terenie naszego kraju. Opracowujemy ponadto plan wsparcia informacyjnego dla osób, które znajdą się na terenie Polski.  Podobnie jak w kryzysie na granicy polsko-białoruskiej, bardzo ważnym elementem reagowania kryzysowego będzie zaangażowanie i ścisła współpraca z parafiami.

 

#CaritasPolska będzie prowadzić codziennie w mediach społecznościowych Koronkę do Bożego Miłosierdzia i intencji pokoju na Ukrainie (początek o godz.15:00).

Numer konta do wpłat w ramach zbiórki

 

Numer konta do wpłat w ramach zbiórki na Pomoc dla Ukrainy:
Caritas Diecezji Toruńskiej:  28 2030 0045 1110 0000 0064 8240

BNP Paribas:

 
Caritas Polska:  PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384
Bank Millennium S.A.
W związku z kryzysową sytuacją prosimy o dokonywanie wpłat najpóźniej do 8 marca 2022r.