25 lat temu Ks. Danielowi Adamowiczowi zostało zlecone zadanie czynienia uczynków miłosierdzia: głodnych nakarmić, spragnionych napoić, nagich przyodziać, podróżnych w domu przyjąć. Taki staż pracy w jednym miejscu robi wrażenie, a zaangażowanie zasługuje na wyrazy uznania. Chylimy czoła i gratulujemy!
Ksiądz Prałat od 25 lat kreuje oblicze Caritas Diecezji Toruńskiej. Współpracownicy, przychodzą i odchodzą lub ponownie powracają, a Dyrektor jest rozpoznawalną twarzą Caritas Diecezji Toruńskiej. Nie znamy ceny, jaką Ksiądz Dyrektor poniósł, abyśmy mogli pełnić misję Caritas w dzisiejszej rzeczywistości. Dzisiaj naszemu Księdzu Dyrektorowi, świętując jubileusz pracy, dziękujemy za niewymierne zaangażowanie na przestrzeni minionych lat w rozwój, rozbudowę i udoskonalanie charytatywnego dzieła Kościoła. Życzymy zrozumienia i życzliwości dla kolejnych inicjatyw, bo na pewno mimo takiego stażu nie spocznie Ksiądz na laurach.
Niech na przyszłość, która od jutra się rozpocznie, a nie wiemy co przyniesie, Pan Bóg hojnie błogosławi, wzmacnia ,oświeca i prowadzi. Niech ustrzeże od zła, zachowa w dobrym zdrowiu duszę i ciało, a nad dziełami Caritas czuwa Boża Opatrzność.

 

Współpracownicy i Wolontariusze Caritas Diecezji Toruńskiej.