Rekolekcje wielkopostne dla opiekunów SKC
12.02.20

Zapraszamy opiekunów Szkolnych Kół Caritas na rekolekcje wielkopostne, które odbędą się w dniach 6-8 marca 2020 roku w Przysieku. Zapisy przyjmujemy mailowo na adres torun@caritas.pl.

Wkrótce podamy program rekolekcji.

Zapraszam serdecznie
Finał akcji "Warto być bohaterem"- program
14.01.20

Zapraszamy  delegacje ze szkół  (8 uczniów i opiekun)na finał akcji "Warto być bohaterem"  w dniu 23 stycznia 2020r. o godz. 11.00 w teatrze Baj Pomorski, ul. Piernikarska 9 w Toruniu

Program:

11.00–Powitanie i podsumowanie akcji "Warto być bohaterem"

11.15– Przekazanie czeków na rehabilitację i leczenie chorych dzieci

11.30– Podsumowanie projektu „Wolontariusze Szkolnych Kół Caritas dla

Bezpieczeństwa”

11.45–Program artystyczny w wykonaniu grupy cyrkowej „Heca” z Brodnicy oraz

solistów- uczniów szkół podstawowych

12.30–Zakończenie

Serdecznie zapraszamy!

Finał akcji "Warto być bohaterem"
06.01.20

Finał akcji "Warto być bohaterem" odbędzie się w dniu 23 stycznia 2020 roku o godz. 11.00 w teatrze Baj Pomorski, ul. Piernikarska 10 w Toruniu. Zgłoszenia delegacji ze szkół ( 8 uczniów i opiekun) przyjmujemy drogą mailową na adres torun@caritas.pl.

Decyduje kolejność zgłoszeń ( w teatrze jest do dyspozycji 300 miejsc).

Wkrótce podany program wydarzenia.

Życzenia świąteczne
23.12.19

Oto gwiazda, którą widzieli na Wschodzie, szła przed nimi, aż przyszła i zatrzymała się nad miejscem, gdzie było Dziecię. gdy ujrzeli gwiazdę bardzo się uradowali. (Mt 2, 9-10)

Niech ta radość towarzyszy nam zawsze, gdy pochylamy się nad słabym i potrzebującym naszej pomocy. Dziękując serdecznie za współpracę z Caritas, życzymy Świąt Bożego Narodzenia przepełnionych miłością i pamięciom o drugim człowieku.

Ogólnopolska Zbiórka Żywności Tak pomagam! 6-7 grudnia
04.12.19

W piątek i sobotę w wybranych sklepach w Toruniu, Brodnicy, Grębocinie, Małej Nieszawce, Unisławiu,Dąbrowie Chełmińskiej,Zbicznie, Chełmży,Kowalewie Pomorskim, Przysieku prawie sześciuset wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas będą zbierali żywność o długim terminie ważności. Z zebranej żywności będą przygotowane paczki świąteczne dla osób potrzebujących.
Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie

Inauguracja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom - program
22.11.19

Program Inauguracji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom - Teatr Baj Pomorski. ul Piernikarska 9 w Toruniu

1. Powitanie gości i uczestników

2.Występ zespołu tanecznego "Piątka" ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Toruniu

3. Podsumowanie akcji "Warto być bohaterem"

4. Wręczenie certyfikatów szkołom najbardziej zaangażowanym w akcję "Warto być bohaterem"

5. Występ uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Toruniu- pantomima

6. Uroczyste zapalenie świecy Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom

7. Program artystyczny w wykonaniu s. Ewy- pasterki  i Jacka Beszczyńskiego

8. Zakończenie - ok. 12,30

Inauguracja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom - lista zamknięta
18.11.19

Dziękujemy za zgłoszenia delegacji szkół na Inaugurację Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. która w tym roku odbędzie się 29 listopada o godz. 11.00 w Teatrze Baj Pomorski.

Zgłoszeń już nie przyjmujemy.

Do zobaczenia w Teatrze Baj Pomorski

"Warto być bohaterem" - akcja trwa
30.10.19

Wiele szkól przystąpiło już do tej akcji, podejmując różnorodne działania mające na celu zbiórkę funduszy na leczenie i rehabilitację malutkiej bo 3-  miesięcznej Julii Rówczyńskiej z Nowego Miasta Lubawskiego. Więcej informacji o zmaganiach rodziców z chorobą dziecka można przeczytać fb:

Noc Wolontariusza za nami
29.10.19

W ramach projektu "Wolontariusze Szkolnych Kół Caritas dla bezpieczeństwa w środowiskach szkolnych i senioralnych" z piątku na sobotę 18/19 i 25/26 października odbyły się Noce Wolontariusza w Grudziądzu i Toruniu oraz Działdowie i Zbicznie. Głównym elementem wydarzenia były warsztaty dotyczące problematyki bezpieczeństwa prowadzone przez służby mundurowe - przez funkcjonariuszy policji, strażników miejskich oraz strażaków. W wydarzeniu brało udział ok. 400 uczestników z 40 szkół naszej diecezji.Było to również wspaniałe spotkanie integracyjne wolontariuszy i opiekunów Szkolnych Kół Caritas. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za zaangażowanie się w organizację i przebieg spotkania, a przede wszystkim policjantom, strażnikom miejskim, strażakom, dyrektorom szkól, koordynatorom regionalnym oraz opiekunom i asystentom Szkolnych Kół Caritas.

Inauguracja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom - zapisy
25.10.19

Zapraszamy do udziału w Inauguracji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, która w tym roku odbędzie się  29 listopada o godz. 11.00 w Baju Pomorskim, ul. Piernikarska 9.

Zapisy grup ( 5 uczniów +opiekun ze szkoły) przyjmujemy drogą mailową do dnia 25 listopada 2019r.

mail: torun@caritas.pl